4 miejsca w Krakowie idealne na trening personalny

trening w plenerze

Do momentu, w którym na dobre w naszym kraju zagościła pandemia, treningi personalne odbywały się głównie w siłowniach. W związku z obostrzeniami sanitarnymi ludzie zaczęli bardziej kreatywnie podchodzić do przygotowywania miejsca swojego treningu. Sprawdź miejsca w Krakowie, które idealnie nadają się na trening personalny.

Krakowskie błonia – krakowski trener personalny

Jeśli tylko sprzyja nam pogoda, miasto jest w stanie dostarczyć naprawdę wielu wartościowych miejsc, w których możemy przeprowadzić dobry trening. Do najbardziej popularnych miejsc sportowo-rekreacyjnych należą krakowskie Błonia. Można tam odbyć trening cardio – na otwartej przestrzeni i w otoczeniu zieleni. Jest to miejsce wyjątkowe, ponieważ jest to jedna z największych w Europie śródmiejskich łąk. Błonia jako obszar sportowo-rekreacyjny są wykorzystywane przez całe pokolenia. Jeżeli chcesz poczuć odrobinę przestrzeni wewnątrz miasta, Błonia są opcją nr 1.

Park Jordana

Leżący tuż obok Błoni Park Jordana również jest mocnym zawodnikiem w rywalizacji o najlepsze miejsce do treningu w Krakowie. Znajdziemy tam street workout park, dzięki któremu możemy wykonać wartościowy trening całego ciała. Spotkanie z trenerem personalnym zawsze możemy urozmaicić, ponieważ w parku znajduje się cała masa obiektów sportowych. Boiska, korty, a nawet znany skatepark. Duża liczba drzew i ilość zieleni dobrze wpłyną na nasze samopoczucie.

Trening personalny w prywatnym studio

Trening personalny często potrzebuje odpowiednich narzędzi. Takie właśnie posiadają w swojej ofercie trenerzy, którzy oferują indywidualne treningi w salach treningowych. Dzięki temu nie musimy rezygnować z założeń treningowych, pomimo obostrzeń, i przy okazji możemy zachować całkowite bezpieczeństwo sanitarne. Oczywiście wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Podczas takiego treningu nie uczestniczymy w skupisku ludzi, dzięki czemu dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

Trening personalny w swoim własnym domu i ogrodzie

Jeżeli akurat mamy szczęście posiadać w swoim domu siłownię, jesteśmy na uprzywilejowanej pozycji. Możemy po prostu zaprosić do siebie trenera i przeprowadzić sesję treningową. Jednak prywatna siłownia nie jest warunkiem koniecznym. Wystarczy nam nawet niewielki ogródek, aby móc swobodnie i bezpiecznie trenować w domu z trenerem, nie narażając przy tym innych osób. Pozostaje jeszcze kwestia sprzętu. Jeżeli mamy własny, to dobrze. Jeżeli nie mamy, spytajmy naszego trenera, co może nam zaproponować.