Trening personalny – cena nie gra roli? Pogadajmy o pieniądzach

Trening personalny - cena nie gra roli? Pogadajmy o pieniądzach

W branży fitness funkcjonuje wielu trenerów, a rozpiętość w cenie usług, które oferują, jest naprawdę szeroka. Dzisiaj przyglądamy się czynnikom, które kształtują ceny usług trenerów personalnych.

Forma współpracy a cena za trening

Trenerzy w bardzo różny sposób komponują swoją ofertę. Najprostszym rozwiązaniem jest stała opłata za jeden trening. Niektórzy jednak oferują pakiety, które mogą być płatne od liczby treningów, albo obejmują określony okres. Ponadto w ofertach możemy znaleźć przeróżne pakiety opieki trenerskiej, które często są rozwiązaniem dla osób, dla których kupowanie treningów jest zbyt dużym obciążeniem finansowym. Na takie pakiety mogą składać się: ustalenie diety i spersonalizowanie treningów, trening wprowadzający, dalszy nadzór nad postępami w formie online.

Na jakie wydatki być przygotowanym? Na przykładzie cen usług trenera osobistego w Krakowie

Ceny za trening wśród różnych trenerów mogą wahać się nawet o kilkaset procent. Dolna granica wynosi około stu złotych za godzinę treningową. Łatwo policzyć, że w przypadku, gdy potrzebujemy odbyć trzy treningi w tygodniu, miesięcznie musimy przygotować około 1200-1500 zł. Nie ukrywajmy, jest to niemal połowa minimalnego wynagrodzenia, zatem usługi trenerów nie należą do najtańszych. W dodatku poruszamy się cały czas w pobliżu dolnej granicy cenowej. Godzina treningowa u najbardziej rozchwytywanych trenerów, może kosztować od trzystu złotych w górę. Co wpływa na jej wysokość? Przede wszystkim reguła dostępności. Trener ma ograniczony czas w ciągu dnia. Jeżeli chętnych jest znacznie więcej, niż można zmieścić w tygodniowym planie, cena zaczyna iść w górę.

Czy potrzebuje trenera na każdym treningu?

Trzy treningi personalne w tygodniu to luksus, na który stać stosunkowo niewielu. Osoby, które stawiają pierwsze kroki w świecie fitness, muszą przygotować się na większe wydatki w początkowych fazach. Musi minąć trochę czasu, zanim poznamy szczegóły techniczne pracy z ciałem. Pominięcie współpracy z trenerem i praca na własną rękę może okazać się znacznie kosztowniejsza, ze względu na możliwość pojawienia się urazów i kontuzji. Zresztą startując od zera, bez jakiejkolwiek wiedzy i doświadczenia, mamy niemal zerowe szanse postęp. Dlatego warto patrzeć na opłaty za treningi raczej jak inwestycję w siebie, niż jak na “zwykły” wydatek. Wiedza, którą nabywamy od specjalisty, pozwoli nam w przyszłości samemu kontrolować swoje treningi i postępy. Starajmy się jednak inwestować mądrze, we współpracę ze sprawdzonymi specjalistami, którzy poświęcą nam czas, zaangażowanie i chętnie podzielą się wiedzą. Wówczas nasze pieniądze wydamy w najlepszy możliwy sposób.