Jak wysmuklić ramiona? O zaletach treningu sylwetkowego

trening siłowy

Siłownia i trening jest najlepszą drogą do zbudowania silnego i zdrowego ciała. Często zależy nam, aby efekty naszych starań były widoczne na plaży i zdjęciach z wakacji. Sprawdź, jak to osiągnąć.

Wszystko zaczyna się od kuchni

Na początek powiedzmy, w jakich warunkach podjęcie się tytułowego treningu w ogóle ma sens. Trening sylwetkowy ma na celu wydobycie mięśni poprzez maksymalną redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej i podtrzymanie już istniejącej tkanki mięśniowej. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, musimy sprężyć wysiłek fizyczny z dietą. Najważniejszym elementem w tym przypadku jest biało, którego obecność zabezpiecza nasze mięśnie przed utratą podczas treningu i pomaga podtrzymać hipertrofię. W przypadku treningu sylwetkowego zaleca się spożycie nawet powyżej 2,5g/kg masy ciała. Jednocześnie musimy utrzymać na tyle niską podaż kalorii, aby spalać tłuszcz zmagazynowany pod skórą. Warto podkreślić, że nie jest to wariant dla osób początkujących. Warunkiem wstępnym jest wcześniejsze spalenie nadmiernych kilogramów zapasu tłuszczu z ciała i przynajmniej wstępne zbudowanie masy mięśniowej, którą będziemy podkreślać.

Rekompozycja a trening sylwetkowy

Wiele współczesnych źródeł poświęconych zagadnieniu treningu rozmywa granicę klasycznego dualizmu masy i rzeźby. Dobrym rozwiązaniem dla początkujących jest proces tzw. rekompozycji ciała. W skrócie chodzi o to, że mając w miarę odpowiednią wagę względem wzrostu, zmieniamy proporcje masy mięśniowej i tłuszczowej, nie tracąc kilogramów na wadze. Efekty takiego treningu są zwykle szybko widoczne i pozwalają wysmuklić obszary ciała, które wcześniej były zakryte. Głównie dotyczy to twarzy i obręczy barkowej i ramion. Przypomnijmy, że tłuszcz spalamy szybciej, w zależności od obszaru ciała. Kiedy generujemy deficyt kaloryczny, możemy zauważyć, że najpierw nasza twarz i ramiona ulegają wysmukleniu. Na ogół najtrudniej jest zaatakować tkankę z okolic brzucha i ud. Ale odrobina cierpliwości pozwoli poradzić sobie i z tym problemem.

Trening dostosowany do potrzeb i poziomu 

Jeżeli chcemy wysmuklić swoje ramiona, podkreślić obręcz barkową czy podkreślić kształt sylwetki, musimy zastanowić się, na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy i jaki trening przyniesie nam najlepsze rezultaty. Osoby początkujące szybko dostrzegą efekty decydując się na standardową rekompozycję. Spalenie tłuszczu i podtrzymanie mięśni da się szybko zauważyć. Jeżeli jednak jesteśmy na poziomie zaawansowanym, trening sylwetkowy znakomicie podkreśli efekty naszej długiej i ciężkiej pracy. Powodzenia!